foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
"Szu­kaj własnej dro­gi. Poz­naj siebie, za­nim zechcesz dzieci poz­nać. Zdaj so­bie sprawę z te­go, do cze­go sam jes­teś zdol­ny, za­nim dzieciom poczniesz wyk­reślać zak­res praw i obo­wiązków. Ze wszys­tkich sam jes­teś dziec­kiem, które mu­sisz poz­nać, wycho­wać i wyk­ształcić prze­de wszystkim" Janusz Korczak

Aktualności 2023/2024

   Starszaki z grup Tygryski i Żabki w dniu 30 listopada 2023 r. pojechały na warsztaty do fabryki bombek w Nacławiu. Na miejscu nasze przedszkolaki zobaczyły jak wygląda cały proces produkcyjny szklanych bombek. Po obejrzeniu wszystkich etapów nasze Tygryski i Żabki samodzielnie kolorowały bombki, które później zostały wysuszone i pięknie zapakowane. Na zakończenie warsztatów każde dziecko zabrało swoją bombkę do domu.

Zobacz zdjęcia: Wyjazd do fabryki bombek 

   Jeśli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem pamietaj, że możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych. 

800 70 2222 Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym

800 12 12 12 Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznka Praw Dziecka

116 111 Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

116 123 Telefon Wsparcia Emocjonalnego dla Dorosłych

112 Telefon alarmowy w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia

http://www.pokonackryzys.pl/

https://zapobiegajmysamobojstwom.pl/

https://zwjr.pl/

 

   W dniu 17 listopada 2023 r. do naszego przedszkola przyjechało kino sferyczne. Dzieci ze wszystkich grup obejrzały wybrany przez siebie film.

   Film w kinie sferycznym wyświetlany jest w kopule o szerokości 5m i wysokości 2,7m. Podczas seansu dzieci siedzą lub leżą na matach. Film wyświetlany jest  pod kątem 360º i  trwa od 30- 45 minut. 

Koszt kina został pokryty ze składek na Radę Rodziców.

   

   W dniu 10 listopada 2023r. w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy piękną patriotyczną akademię z okazji 105 rocznicy odzyskania niepodległości.
   Nasze przedszkolaki ubrane bardzo uroczyści recytowały wiersze i śpiewały piosenki patriotyczne.
   Na zakończenie akademii równo o 11.11 wspólnie z pracownikami przedszkola odśpiewaliśmy hymn. 

Czytaj więcej: Święto Niepodległości 

la

  Jak co roku nasze przedszkole bierze udział w akcji Góra Grosza. W tym roku celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i rodzin. Głównym obszarem wsparcia jest:

a) pomoc dla rodzinnej pieczy zastępczej
b) pomoc dla instytucjonalnej pieczy zastępczej
c) usamodzielnianej młodzieży z pieczy zastępczej
d) programy dla rodzin zastępczych i adopcyjnych
e) programy dla dzieci jak i dla osób z ich otoczenia
f) lokalne programy w zakresie pomocy dziecku i rodzinie

   Grupa Tygryski z naszego przedszkola, wzięła udział w akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki   #SzkołaPamięta. 

   Dzieci na zajęciach uczyły się o lokalnym bohaterze, którym był Ksiądz Generał Bernard Witucki. A następnie w celu utrwalenia wiadomości a także odwiedzenia lokalnego miejsca pamięci poszły na wycieczkę do CIT. 

Zobacz zdjęcia:  Szkoła pamięta 2023

   W dniu 27 października 2023 r. w Przedszkolu Miejskim nr 1 w Miastku, odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pt. Wiersze Doroty Gellner.

   Do konkursu zgłosiło się 12 uczestników z Gminy Miastko. Konkurs podzielony był na dwie kategorie wiekowe, spośród których których zostały wyłonione nastepujące miejsca i wyróżnienia:

Zobacz zdjęcia:  Gminny konkurs recytatorski

    W czwartek, 12 października 2023 r. świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Był to uroczysty dzień dla wszystkich pracowników naszego przedszkola. Dzieci pięknie śpiewały piosenki, mówiły wiersze a Tygryski przygotowały dla wszystkich pracowników przedszkola laurki z życzeniami.

  Rada Rodziców złożyła nam piękne życzenia i podziękowała nam kwiatami i smakołykami. Pani wicedyrektor wręczyła nagrody najlepszym nauczycielom.

Zobacz zdjęcia:  Dzień Edukacji Narodowej 

Gości na stronie

Odwiedza nas 148 gości oraz 0 użytkowników.

7.jpg

O przedszkolu

Placówka nosi nazwę - Przedszkole Miejskie nr 1. Jest zlokalizowane na terenie miasta Miastko przy ulicy Koszalinskiej 19. Mieści sie w wolnostojacym dwukondygnacyjnym budynku połaczonych łacznikiem (stara i nowa część).

Przedszkole istnieje od 15 września 1945 roku. Jest placówką publiczną prowadzoną przez Gminę Miastko. Nadzór pedagogiczny sprawuje Pomorski Kurator Oswiaty w Gdansku:


Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 - 16.00, w tym czasie odbywają sie zajęcia planowe i inspirowane przez nauczycieli oraz podejmowane z inicjatywy dzieci.


 

Przedszkole Miejskie nr 1; ul. Koszalińska 19; 77-200 Miastko; NIP: 842-13-31-690; Regon: 770500290; tel./fax. 59 857 25 37; e-mail: przedszkole1@miastko.pl; www.przedszkole1miastko.pl