foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
"Szu­kaj własnej dro­gi. Poz­naj siebie, za­nim zechcesz dzieci poz­nać. Zdaj so­bie sprawę z te­go, do cze­go sam jes­teś zdol­ny, za­nim dzieciom poczniesz wyk­reślać zak­res praw i obo­wiązków. Ze wszys­tkich sam jes­teś dziec­kiem, które mu­sisz poz­nać, wycho­wać i wyk­ształcić prze­de wszystkim" Janusz Korczak

Aktualności 2023/2024

Protokół z posiedzenia Komisji Konkursowej Gminnego Konkursu Plastycznego dla dzieci od 3 do 6 lat pt. „Wiosna czy lato, ćwiczę z mamą i tatą”

Komisja w składzie:

Przewodnicząca – Anna Wcisło
Członek komisji – Ewa Zając,  Ewa Szyca

przyjęła 42 prace konkursowe, przyznała nagrody w poszczególnych kategoriach wiekowych, określonych w regulaminie konkursu:

Czytaj więcej: Gminny konkurs plastyczny

   Link do WYKAZU MIEJSC UDZIELANIA ŚWIADCZEŃ W RAMACH NOWEGO SYSTEMU OPIEKI PSYCHIATRYCZNEJ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
w województwie pomorskim (stan na 25 kwietnia 2024 r.)

https://www.kuratorium.gda.pl/wykaz-miejsc-udzielania-swiadczen-w-ramach-nowego-systemu-opieki-psychiatrycznej-dla-dzieci-i-mlodziezy-w-wojewodztwie-pomorskim/nowa-wersja-kwiecien-kopia-wykaz-miejsc-udzielania-swiadczen-poziomy-referencyjne/

   W dniu 26 kwietnia 2024r dzieci z najstarszej grupy „Tygryski” wzięły udział w III Gminnym Rajdzie w Barwach Narodowych zorganizowanych przez Szkołę Podstawową nr 1 SKKT Włóczykij.

   Rajd rozpoczął się pod pomnikiem Orła Białego w Miastku przemówieniem dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1. Następnie dzieci z różnych placówek przemaszerowały ulicami Miastka. Rajd zakończył się na boisku Szkoły Podstawowej nr 1.

  Dzieci dostały dyplom i upominki za udział w Rajdzie. Dodatkowo dla uczestników Rajdu przygotowane były napoje i gorąca grochówka. 

Czytaj więcej: Rajd w Barwach Narodowych

   W dniu 25 kwietnia 2024r. w ramach Wiosny Literackiej 2024 a także współpracy z Biblioteka Pedagogiczną w Miastku nasze przedszkole odwiedziła autorka książek dla dzieci pani Renata Piątkowska.

  Autorka opowiedziała w kilku zdaniach o sobie, o tym jak tworzy książki dla dzieci. Nastepnie zaprezentowała i przeczytała fragmenty swoich książek.

   Na zakończenie spotkania, dzieci mogły kupić wybraną przez siebie książkę. Dostały także autograf od samej autorki.

Czytaj więcej: Spotkanie z autorką książek dla dzieci

   W dniu 25 kwietnia 2024r odbył się w naszym przedszkolu konkurs wiedzy o emocjach, pt. Z EMOCJAMI ZA PAN BRAT. Organizatorem konkursu jest Wioletta Małkiewicz.

   W konkursie wzięło udział po 12 dzieci, po troje dzieci z czterech grup: Biedronki, Kotki, Żabki, Tygryski.

   Konkurs podzielony był na dwie kategorie wiekowe: 4-latki i 5-latki. W pierwszej kategorii wygrały Biedronki. W drugiej kategorii zwyciężyły Tygryski.

   Wszystkie dzieci zostały nagrodzone.

Czytaj więcej: Konkurs Z EMOCJAMI ZA PAN BRAT

   W dniu 19 kwietnia 2024r. nasze przedszkolaki wzięły udział w audycji muzycznej pt. "Muzyczny rollercoaster" w wykonaniu muzyków z Agencji Artystycznej ARTIZMA z Koszalina.

  Nasze przedszkolaki zostały zabrane w wycieczkę muzyczną po różnych krajach a nawet kontynentach. Były piękne śpiewy, tańce i gra na instrumentach. 

Czytaj więcej: Muzyczny rollercoaster

   W dniu 11 kwietnia 2024r. w naszym przedszkolu odbył się gminny konkurs piosenki angielskiej pt."I like to sing"

   W konkursie wzięło udział 18 dzieci z 6 placówek: Przedszkole Miejskie nr 1 w Miastku, Przedszkole Miejskie nr 3 im. Przyjaciół Stumilowego Lasu w Miastku, Szkoła Podstawowa nr 1 im. M. Kopernika w Miastku, Szkoła Podstawowa nr 3 im Jana Pawła II w Miastku, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Kamnicy, Przedszkole przy SP im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Wałdowie. 

Czytaj więcej: Gminny konkurs piosenki angielskiej

   W dniu 22 marca 2024r. nasze przedszkolaki wzięły udział w koncercie muzycznym w wykonaniu muzyków z Agencji Artystycznej ARTIZMA z Koszalina. Było to już nasze wspólne trzecie spotkanie. 

  Tym razem tematem wiodącym był "Bal u króla". Dzieci jak zawsze mogły wysłuchać pięknych utworów, zobaczyć a także zagrać na instrumentach muzycznych. 

Czytaj więcej: Bal u króla

INFORMACJA DOTYCZĄCA ZMIANY WYSOKOŚCI OPŁAT 
ZA KORZYSTANIE Z WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO

   Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 1 w Miastku informuje, że  zgodnie z Uchwałą Nr LXX/638/2024 z dnia 26 stycznia 2024 r. w sprawie ustalenia czasu bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki oraz wysokości opłaty za korzystanie z wychowania przedszkolnego uczniów objętych wychowaniem przedszkolnym w publicznych przedszkolach oraz oddziałach przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miastko od 20 marca 2024r. opłata za każdą rozpoczętą godzinę poza 5 godzinami bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki wynosi 1,30 zł.

Dotychczas obowiązywała stawka 1,14 zł.

Dyrektor przedszkola: Teresa Borowska

Uchwała nr LXX/638/2024 Rady Miejskiej w Miastku

   W dniu 20 lutego 2024r. dzieci z dwóch najstrszych grup: Tygryski i Żabki poszły do Szkoły Podstawowej nr 3 w Miastku na Przedszkoliadę. 

 Celem Przedszkoliady jest popularowanie aktywności fizycznej, przeciwdziałanie otyłości, zachęcanie dzieci do aktywności fizycznej i wspólnej zabawy. 

   Naszym przedszkolakom bardzo podobały się ćwiczenia i różnorodne konkurencje. Do przedszkola wracały zmęczone i bardzo zadowolone. 

Czytaj więcej: Przedszkoliada w SP 3

Gości na stronie

Odwiedza nas 256 gości oraz 0 użytkowników.

7.jpg

O przedszkolu

Placówka nosi nazwę - Przedszkole Miejskie nr 1. Jest zlokalizowane na terenie miasta Miastko przy ulicy Koszalinskiej 19. Mieści sie w wolnostojacym dwukondygnacyjnym budynku połaczonych łacznikiem (stara i nowa część).

Przedszkole istnieje od 15 września 1945 roku. Jest placówką publiczną prowadzoną przez Gminę Miastko. Nadzór pedagogiczny sprawuje Pomorski Kurator Oswiaty w Gdansku:


Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 - 16.00, w tym czasie odbywają sie zajęcia planowe i inspirowane przez nauczycieli oraz podejmowane z inicjatywy dzieci.


 

Przedszkole Miejskie nr 1; ul. Koszalińska 19; 77-200 Miastko; NIP: 842-13-31-690; Regon: 770500290; tel./fax. 59 857 25 37; e-mail: przedszkole1@miastko.pl; www.przedszkole1miastko.pl