Bezpieczeństwo jest bardzo ważne. Nasze przedszkolaki uczyły się o tym na zajęciach.

Zachęcamy Państwa z zapoznaniem się z założeniami akcji, w której bierzemy udział https://bezpiecznewakacje.pl/

Życzymy wszystkim dzieciom i ich rodzicom BEZPIECZNYCH WAKACJI.

W dniach 19 i 20 czerwca, dzieci z dwóch najstarszych grup, żegnały się z przedszkolem tańcem i piosenką. Był to ostatni występ naszych przedszkolaków. Łzy wzruszenia kręciły się w oku. Przez trzy lata, wiele dobrych chwil razem przeżyliśmy. Będzie nam Was bardzo brakować.

Zobacz zdjęcia:  Zakończenie roku szkolnego

Zobacz zdjęcia:  Piknik rodzinny

W dniu 23 maja nasze przedszkole odwiedziła Pani Ewa Chotomska. Autorka wielu książek i piosenek dla dzieci a także scenarzystka programów telewizyjnych skierowanych do najmłodszych. Pani Ewa opowiadała naszym przedszkolakom o swoich książkach, i razem z dziećmi śpiewała piosenki.

Spotkanie odbyło się w ramach Pomorskiej Wiosny Literackiej.

Zobacz zdjęcia:  Spotkanie autorskie

W dniu 17 maja zostaliśmy zaproszeni do Przedszkola nr 3 na ogłoszenie wyników gminnego konkursu plastycznego pt. Żyj zdrowo, wiosną będzie kolorowo. Nasze przedszkolaki zdobyły trzy pierwsze miejsca (3, 4, 5 latki) i dwa drugie (3 i 4 latki). Nagrody i dyplomy wręczała pani Agnieszka Ringwelska. Dzieciom serdecznie gratulujemy!

Zobacz zdjęcia:  Gminny konkurs plastyczny

W dniu 26 kwietnia w naszym przedszkolu odbyła się I edycja konkursu piosenki angielskiej My favourite song. W konkursie wzięło udział 24 uczestników i zaśpiewało swoją ulubioną piosenkę w języku angielskim:) Były to dzieci z Przedszkola Nr 1, Przedszkola Nr 3 ,Szkoły Podstawowej Nr 1, Szkoły podstawowej Nr 2 oraz szkoły Podstawowej Nr 3 w Miastku. Po zakończonych obradach komisja konkursowa ogłosiła wyniki i przyznała zwycięzcom konkursu dyplomy oraz nagrody.

Zobacz zdjęcia:  Konkurs piosenki angielskiej

W dniu 25 kwietnia przedszkolaki z dwóch najstarszych grup z naszego przedszkola pojechały do Szkółki Leśnej w Dźwierznie. Wyjazd zorganizowany był w ramach projektu Z przyrodą i ekologią na ty, organizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Miastku. Więcej zdjęć i informacji na stronie Biblioteki

W środę 18 kwietnia, w naszym przedszkolu, odbyła się II edycja konkursu wiedzy o emocjach. Uczestnikami konkursu byli przedstawiciele grupy V i VI. Dzieci podczas trwania konkursu, musiały zmierzyć się z różnorodnymi zadaniami. Między innymi musiały dopasować emotikonkę do sytuacji, przedstawić emocję za pomocą ciała, ułożyć puzzle i nazwać emocję występująca na nich, wykonać rysunek dotyczący emocji i opowiedzieć o nim, pokazywać odpowiednie emotikonki w trakcie słuchania bajki terapeutycznej. Dzieci doskonale poradziły sobie z zadaniami. Na zakończenie konkursu każde dziecko dostało dyplom i nagrodę. Bardzo dziękuję sponsorom. Bez Was nie byłoby możliwości zakupienia nagród.

Czytaj więcej: Z emocjami za pan brat

Jak co roku, w dniu 21. marca, świętujemy w naszym przedszkolu I dzień Wiosny. Tuż po śniadaniu, nauczyciele i dzieci z grupy III i IV zaprosili swoich kolegów i koleżanki na przedstawienie pt. Pokaz mody sportowej.

Po przedstawieniu wszystkie przedszkolaki wyszły na ulice Miastka z Marzanną i piosenką, aby przegonić Zimę i powitać Wiosnę.

Dbając o naszą przyrodę już od wielu lat nie topimy Marzanny by nie zanieczyszczać rzek. Marzanna zasypia na przedszkolnym leżaku, by poczekać na przyjście Zimy za rok.

Zobacz zdjęcia:  I dzień Wiosny

Odwiedził nas dziś bardzo interesujący gość. Wodzio-Słodzio opowiedział dzieciom o instrumentach perkusyjnych, zaprezentował niektóre z nich i zachęcał dzieci do gry na nich. Przedszkolakom bardzo podobały się te zajęcia.

Zobacz zdjęcia:  Bębny w przedszkolu