Już czwarty rok z rzędu, nasze przedszkole, otrzymało certyfikat WZOROWEJ PLACÓWKI Małego Misia w świecie Wielkiej Literatury.

Celem głównym projektu jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa we współpracy m.in. z przedszkolami, w całej Polsce i za granicą, głównie na podstawie publikacji wydawanych i sprzedawanych przez Grupę MAC S.A.

W naszym przedszkolu, wychowawca grupy Motylki, razem ze swoim dziećmi, zrealizowała wszystkie 6 modułów. Były to: Czytamy razem z Małym Misiem; Kodujemy razem z Małym Misiem; Opowiem Wam o Polsce; Misiowe recepty na pozytywne myślenie; Misiowy Bajarz; Misiowe zajęcia pod chmurką.

Na przełomie maja i czerwca wszystkie nasze przedszkolaki, pojechały do Stajni w Biskupicach. Wycieczka opłacona została ze składek Rady Rodziców.

Na miejscu, pan Mirek, właściciel Stajni Biskupice, oprowadził przedszkolaki po Stajni. Pokazał gdzie mieszkają konie, jak wyglądają ich boksy, co jedzą, gdzie się kąpią. Dzieci zobaczyły takie pomieszczenia jak siodlarnia, w której znajdują się siodła, kaski, kamizelki itp. sprzęty; paszarnie. Mogły dotknąć m.in. owies czy musli, które na co dzień spożywają konie. Był pokaz tego jak się czyści i ubiera konie. Podczas spaceru po posiadłości, zobaczyli zagrody, w których przebywają i miejsce w którym konie ćwiczą do zawodów i w którym odbywają się lekcje jeździectwa.

Czytaj więcej: Wycieczka do Stajni w Biskupicach

W dniu 6 czerwca 2022 r., dzieci wraz z nauczycielami z grupy Żabki, z naszego przedszkola, pojechały do Bytowa na Piknik Ekologiczny. Wycieczka ta była nagrodą dla Ani, która zdobyła I miejsce w powiatowym konkursie plastycznym Smog - Stop.

Rozdanie nagród odbyło się podczas pikniku ekologicznego, organizowanego przez powiat bytowski. Oprócz rozdania nagród, dzieci miały wiele innych atrakcji, np. lepiły z gliny, startowały w konkursach sprawnościowych, oglądały wystawę transformersów, słuchały ciekawostek o ekologii.

Czytaj więcej: Powiatowy konkurs plastyczny Smog - Stop

W dniu 2 czerwca 2022 r., zostaliśmy zaproszeni, przez nauczycieli z Przedszkola nr 3 w Miastku, na ogólnopolską akcję Sprintem do Maratonu. W tym roku odbyła się już ósma edycja wydarzenia. Razem z dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Miastku i dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Świerznie, biegaliśmy na Stadionie Miejskim Miastku.

Głównym celem wydarzenia jest promowanie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu, w tym czasu na świeżym powietrzu, popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz kształtowanie u przedszkolaków nawyku podejmowania aktywności fizycznej w dorosłym życiu.

Czytaj więcej: Sprintem do Maratonu

Wyjątkowo w tym roku, spotkania wychowawców z rodzicami nowo przyjętych dzieci 3-letnich
oraz dni adaptacyjne odbędą się w sierpniu.

Bardzo dziękujemy każdej osobie, która razem z nami zbierała zakrętki.

Wczoraj, dzięki zaangażowaniu jednej z naszych mam, zakrętki trafiły do Fundacji dla dzieci niepełnosprawnych Nadzieja.

W podziękowaniu, które dostaliśmy od Fundacji,  możemy przeczytać piękną sentencję. "W każdym życzliwym geście Przyjaciół i Sponsorów zaklęta jest dobra energia, która służy dzieciom. Razem jesteśmy w stanie pomóc każdemu dziecku."

W dniu 30 maja 2022 r., zorganizowaliśmy naszym przedszkolakom, na świezym powietrzu, sportowy Dzień Dziecka.

Wśród atrakcji dla dzieci, były zawody sportowe, takiej jak, skakanie w workach, przenoszenie jajka na łyżce, przeciąganie liny, bieg z przeszkodami, bieg ze slalomem, kręcenie hula hop.

Po zawodach sportowych, dzieci mogły bawić się na dmuchańcach. Był także czas na malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków, zabawę bańkami mydlanymi.

Ze smakołyków była: wata cukrowa, popcorn, lemoniada i pyszne pieczone kiełbaski.

Do przedszkola dzieci wróciły szczęśliwe.

Czytaj więcej: Dzień Dziecka

W dniu 7 maja 2022r.  w naszym przedszkolu mieliśmy zaszczyt gościć wybitnego pisarza książek pana Daniela Odija.

Pan Daniel przyjechał do nas ze Słupska, żeby zachęcić nasze dzieci do rozwijania zainteresowań czytelnictwem.

Pisarz wytłumaczył przedszkolakom, skąd autorzy książek, czerpią wiedzę i jak tworzą swoje opowiadania. Zachęcił również dzieci do wymyślenia i narysowania własnej bajki, opowiadania.

Na podstawie wysłuchanego wiersza, dzieci narysowały bajkę, nadały jej tytuł i przedstawiły bohaterów. Bardzo podobało im się to zadanie. Po jego wykonaniu, pan Daniel rozmawiał z każdym dzieckiem na temat jego bajki.

Udane spotkanie. Mamy nadzieję, że jeszcze się z panem Danielem spotkamy.

Czytaj więcej: Daniel Odija

W dniu 20 maja 2022 r. podczas Światowego Dnia Pszczoły organizowanego przez Referat Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Miastku, został rostrzygnięty konkurs plasyczny, pt. Pszczoła - moja przyjaciółka.

Nela Karktu, z grupy II, z naszego przedszkola, zdobyła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Serdecznie gartulujemy!