W ramach projektu edukacyjnego Moja książka, prowadzonego przez p. Wiolettę Małkiewicz, każde dziecko z grupy V i VI wymyśliło i zilustrowało swoją bajkę. Powstały dwie książki. Książka z grupy V, pt. Bajki Przedszkolaków zawiera 25 wzruszających historii. Książka z grupa VI, pt. W krainie 27 bajek składa się z 27 pięknych opowiadań. Każda z bajek zapisanych w tych książkach jest wyjątkowa i oryginalna, tak samo, jak jak każde dziecko, które ją tworzyło.

GRATULUJEMY AUTOROM!

Zobacz zdjęcia:  Wydaliśmy książki

Od samego rana na nasze dzieci czekały atrakcje. Pierwszą z nich był teatrzyk pt. Kopciuszek przygotowany przez panią Ewa Anusik. W teatrzyku wzięli udział rodzice z grupy III. Po teatrzyku były lody, obiad i wymarsz na Piknik na Zielony Ruczaj. Tam już czekała na nas pani Ewa Zając, która poprowadziła konkurencje. Wśród nich były: tańce, bieg splątanych, przeciąganie liny, bieg z dzieckiem, hula hop. Po konkurencjach był czas wolny, w którym były zabawy dowolne, malowanie twarzy, pyszne babeczki i pieczone kiełbaski dla każdego.

Zobacz zdjęcia:  Dzień Dziecka

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w XXXIII Międzynarodowym Konkursie Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży im W. Chotomskiej w Słupsku. Wśród nagrodzonych osób, jako jedyna z Miastka, wyróżnienie otrzymała Alicja Czekała z naszego. Jej opowiadanie pt. Wróżka Zębuszka zostało umieszczone w książce pt. Do świata dziecka wchodzi sie boso.

Serdecznie gratulujemy!

Więcejo konkursie w linku: https://gimnazjum2slupsk.edupage.org/text1/

W dniu 24 maja dzieci z  grupy IV, V i VI naszego przedszkola uczestniczyły w spotkaniu autorskim z Panią Wioletta Piasecką. Spotkanie odbyło się w ramach prowadzonych w przedszkolu projektów edukacyjnych i Pomorskiej Wiosny Literackiej. Dzieci nie tylko słuchały tego jak autorka opowiadała o swoich, ale także aktywnie uczestniczyły w konkursach i zabawach. Na zakończenie spotkania był czas na pamiątkowe zdjęcie i wpisywanie autografów do książek, które dzieci kupiły.

Więcej informacji na temat autorki na jej stronie internetowej: http://www.wiolettapiasecka.pl/

Zobacz zdjęcia:  Spotkanie autorskie

W ramach XXIV Pomorskiej Wiosny Literackiej 2017 organizowanej przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Słupsku oraz Stowarzyszeniem Edukacyjnym "Volumin" a także zgodnie z projektami edukacyjnymi organizowanymi w naszym przedszkolu, zostaliśmy zaproszeni do Biblioteki Publicznej w Miastku na spotkanie autorskie z Panią Marleną Popławską-Marek. Autorka opowiadała o swoich książkach, a szczególnie o jednej z nich pt. Wyprawa na Maksa. Podczas opowiadania Pani Marlena prowadziła konkursy i zabawy, w których, nasze przedszkolaki bardzo chętnie brały udział.

Dziękujemy za zaproszenie!

Zobacz zdjęcia:  Spotkanie autorskie

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie Książka Dotykowa dla Każdego organizowanego przez Kreatywną Pedagogikę i Publiczne Przedszkole Trzynastka z Gdańska. Konkurs polegał na stworzeniu z różnorodnych materiałów kilkustronicowej książki dotykowej dla osób niedowidzących.

Dodatkowym wartością było to, że książki wykonane przez dzieci zostały włączone do księgozbioru Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku.

Zobacz zdjęcia:  Książka Dotykowa dla Każdego

W dniu 27 kwietnia dzieci z Przedszkola Nr 1 i Nr 3 zostały zaproszone do Gimnazjum na przedstawienie o tematyce ekologicznej, pt. Smutna Ziemia. Przedszkolaki nie tylko oglądały inscenizację, miały także możliwośc aktywnego udziału w niej. Między innymi pomagały w sprzątaniu. Przedstawienie przeplatane było tańcem i śpiewem. Na zakończenie każde dziecko poczęstowało się cukierkiem.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie.

Zobacz zdjęcia:  Przedszkolaki w Gimnazjum

konkurs   W dniu 25 kwietnia odbył się w naszym przedszkolu I Konkurs Wiedzy o Emocjach pt. Z EMOCJAMI ZA PAN BRAT.  W konkursie wzięły udział delegacje z trzech najstarszych grup przedszkolnych. Konkurs składał się z 7 konkurencji, min. opisywanie swojego nastroju, odgadywanie emocji z ilustracji, układanie puzzli, wykonanie pracy plastycznej, aktywny udział w bajce terapeutycznej. Dzieci doskonale poradziły sobie ze wszystkimi konkurencjami. Dodatkowo bardzo dobrze się bawiły. Na zakończenie konkursu każdy uczestnik został nagrodzony.

Dziękujemy sponsorom za nagrody!

Zobacz zdjęcia:  Konkurs wiedzy o emocjach

W dniu 24 kwietna 2017 roku nasze przedszkolaki poszły do kina MGOK w Miastku na przedstawienie pt. Lokomotywa Pana Tuwima. Aktorzy Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia prezentowali widzom, znane i lubiane wiersze Julian Tuwima.

Bilety zostały zakupione ze składek na Radę Rodziców. Dziękujemy za terminowe wpłaty.

Wiecej informacji o przedstawieniu pod linkiem  http://www.narodowyteatredukacji.pl/repertuar/lokomotywa-pana-tuwima/