foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
"Szu­kaj własnej dro­gi. Poz­naj siebie, za­nim zechcesz dzieci poz­nać. Zdaj so­bie sprawę z te­go, do cze­go sam jes­teś zdol­ny, za­nim dzieciom poczniesz wyk­reślać zak­res praw i obo­wiązków. Ze wszys­tkich sam jes­teś dziec­kiem, które mu­sisz poz­nać, wycho­wać i wyk­ształcić prze­de wszystkim" Janusz Korczak

  W ramach projektu edukacyjnego Moja książka, prowadzonego przez p. Wiolettę Małkiewicz, każde dziecko z grupy V i VI wymyśliło i zilustrowało swoją bajkę. Powstały dwie książki. Książka z grupy V, pt. Bajki Przedszkolaków zawiera 25 wzruszających historii. Książka z grupa VI, pt. W krainie 27 bajek składa się z 27 pięknych opowiadań. Każda z bajek zapisanych w tych książkach jest wyjątkowa i oryginalna, tak samo, jak jak każde dziecko, które ją tworzyło.

   GRATULUJEMY AUTOROM!

Zobacz zdjęcia:  Wydaliśmy książki

  Od samego rana na nasze dzieci czekały atrakcje. Pierwszą z nich był teatrzyk pt. Kopciuszek przygotowany przez panią Ewa Anusik. W teatrzyku wzięli udział rodzice z grupy III. Po teatrzyku były lody, obiad i wymarsz na Piknik na Zielony Ruczaj. Tam już czekała na nas pani Ewa Zając, która poprowadziła konkurencje. Wśród nich były: tańce, bieg splątanych, przeciąganie liny, bieg z dzieckiem, hula hop. Po konkurencjach był czas wolny, w którym były zabawy dowolne, malowanie twarzy, pyszne babeczki i pieczone kiełbaski dla każdego.

Zobacz zdjęcia:  Dzień Dziecka

   Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w XXXIII Międzynarodowym Konkursie Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży im W. Chotomskiej w Słupsku. Wśród nagrodzonych osób, jako jedyna z Miastka, wyróżnienie otrzymała Alicja Czekała z naszego. Jej opowiadanie pt. Wróżka Zębuszka zostało umieszczone w książce pt. Do świata dziecka wchodzi sie boso.

Serdecznie gratulujemy!

Więcejo konkursie w linku: https://gimnazjum2slupsk.edupage.org/text1/ 

 

    W dniu 24 maja dzieci z  grupy IV, V i VI naszego przedszkola uczestniczyły w spotkaniu autorskim z Panią Wioletta Piasecką. Spotkanie odbyło się w ramach prowadzonych w przedszkolu projektów edukacyjnych i Pomorskiej Wiosny Literackiej. Dzieci nie tylko słuchały tego jak autorka opowiadała o swoich, ale także aktywnie uczestniczyły w konkursach i zabawach. Na zakończenie spotkania był czas na pamiątkowe zdjęcie i wpisywanie autografów do książek, które dzieci kupiły.

    Więcej informacji na temat autorki na jej stronie internetowej: http://www.wiolettapiasecka.pl/

Zobacz zdjęcia:  Spotkanie autorskie

   W ramach XXIV Pomorskiej Wiosny Literackiej 2017 organizowanej przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Słupsku oraz Stowarzyszeniem Edukacyjnym "Volumin" a także zgodnie z projektami edukacyjnymi organizowanymi w naszym przedszkolu, zostaliśmy zaproszeni do Biblioteki Publicznej w Miastku na spotkanie autorskie z Panią Marleną Popławską-Marek. Autorka opowiadała o swoich książkach, a szczególnie o jednej z nich pt. Wyprawa na Maksa. Podczas opowiadania Pani Marlena prowadziła konkursy i zabawy, w których, nasze przedszkolaki bardzo chętnie brały udział. 

Dziękujemy za zaproszenie!

Zobacz zdjęcia:  Spotkanie autorskie

  Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie Książka Dotykowa dla Każdego organizowanego przez Kreatywną Pedagogikę i Publiczne Przedszkole Trzynastka z Gdańska. Konkurs polegał na stworzeniu z różnorodnych materiałów kilkustronicowej książki dotykowej dla osób niedowidzących. 

   Dodatkowym wartością było to, że książki wykonane przez dzieci zostały włączone do księgozbioru Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku.

Zobacz zdjęcia:  Książka Dotykowa dla Każdego

   W dniu 27 kwietnia dzieci z Przedszkola Nr 1 i Nr 3 zostały zaproszone do Gimnazjum na przedstawienie o tematyce ekologicznej, pt. Smutna Ziemia. Przedszkolaki nie tylko oglądały inscenizację, miały także możliwośc aktywnego udziału w niej. Między innymi pomagały w sprzątaniu. Przedstawienie przeplatane było tańcem i śpiewem. Na zakończenie każde dziecko poczęstowało się cukierkiem.

   Bardzo dziękujemy za zaproszenie.

 

Zobacz zdjęcia:  Przedszkolaki w Gimnazjum

konkurs   W dniu 25 kwietnia odbył się w naszym przedszkolu I Konkurs Wiedzy o Emocjach pt. Z EMOCJAMI ZA PAN BRAT.  W konkursie wzięły udział delegacje z trzech najstarszych grup przedszkolnych. Konkurs składał się z 7 konkurencji, min. opisywanie swojego nastroju, odgadywanie emocji z ilustracji, układanie puzzli, wykonanie pracy plastycznej, aktywny udział w bajce terapeutycznej. Dzieci doskonale poradziły sobie ze wszystkimi konkurencjami. Dodatkowo bardzo dobrze się bawiły. Na zakończenie konkursu każdy uczestnik został nagrodzony.

   Dziękujemy sponsorom za nagrody!

Zobacz zdjęcia:  Konkurs wiedzy o emocjach

   W dniu 24 kwietna 2017 roku nasze przedszkolaki poszły do kina MGOK w Miastku na przedstawienie pt. Lokomotywa Pana Tuwima. Aktorzy Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia prezentowali widzom, znane i lubiane wiersze Julian Tuwima.

   Bilety zostały zakupione ze składek na Radę Rodziców. Dziękujemy za terminowe wpłaty.

    Wiecej informacji o przedstawieniu pod linkiem  http://www.narodowyteatredukacji.pl/repertuar/lokomotywa-pana-tuwima/

Gości na stronie

Odwiedza nas 236 gości oraz 0 użytkowników.

8.jpg

O przedszkolu

Placówka nosi nazwę - Przedszkole Miejskie nr 1. Jest zlokalizowane na terenie miasta Miastko przy ulicy Koszalinskiej 19. Mieści sie w wolnostojacym dwukondygnacyjnym budynku połaczonych łacznikiem (stara i nowa część).

Przedszkole istnieje od 15 września 1945 roku. Jest placówką publiczną prowadzoną przez Gminę Miastko. Nadzór pedagogiczny sprawuje Pomorski Kurator Oswiaty w Gdansku:


Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 - 16.00, w tym czasie odbywają sie zajęcia planowe i inspirowane przez nauczycieli oraz podejmowane z inicjatywy dzieci.


 

Przedszkole Miejskie nr 1; ul. Koszalińska 19; 77-200 Miastko; NIP: 842-13-31-690; Regon: 770500290; tel./fax. 59 857 25 37; e-mail: przedszkole1@miastko.pl; www.przedszkole1miastko.pl