Nasze przedszkole dołączyło do akcji Bezpieczne wakacje.

Na zajęciach zachęcamy dzieci do bezpiecznych zabaw, omawiamy zasady zachowania się na placu zabaw, na plaży, nad wodą. Utrwalamy numery telefonów alarmowych.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z założeniami akcji, w której bierzemy udział https://bezpiecznewakacje.pl/

Życzymy BEZPIECZNYCH wakacji.

Pożegnanie przedszkola to niezwykle wzruszające chwile. W ostatnich dnia mogliśmy w nich uczestniczyć dzięki paniom i dzieciom z najstarszych grup. Starszaki po raz ostatni, w naszym przedszkolu, wystąpiły przed swoimi rodzicami i zaproszonymi gośćmi. Były piękne tańce, wiersze, inscenizacje i piosenki. Radość przeplatała się ze złami.

Kochani absolwenci dziękujemy i życzymy Wam wielu sukcesów w szkole!

Zobacz zdjęcia:  Pożegnanie przedszkola

Z okazji Dnia Dziecka w naszym przedszkolu od samego rana, na dzieci czekały atrakcje. Pierwszą z nich były lody, następnie malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków. Gry i zabawy w sali i na placu przedszkolnym.

Po obiedzie dzieci poszły na Zielony Ruczaj gdzie zaplanowany były Piknik Rodzinny. Wśród przygotowanych atrakcji był wspólny taniec, przeciąganie liny, bańki, konkurencje sportowe przygotowane przez MKS Start Miastko, wata cukrowa, dmuchańce, gorące kiełbaski, zimne soczki i pyszności w postaci rogalików, babeczki.

Zobacz zdjęcia:  Dzień Dziecka

W dniu 21 maja 2019 r. ramach XXVI Pomorskiej Wiosny Literackiej 2019 organizowanej przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Słupsku, filia w Miastku oraz Stowarzyszeniem Edukacyjnym "Volumin", gościliśmy w naszym przedszkolu  Panią Wiolettę Piasceką.

Pani Wioletta opowiadała o swoich  książkach, prowadziła konkursy i zabawy, w których, nasze przedszkolaki bardzo chętnie brały udział. Na zakończenie spotkania, autorka dawała chętnym dzieciom swoje autografy. Na miejscu można było również zakupić książki.

Zobacz zdjęcia:  Spotkanie autorskie

W naszym przedszkolu świętujemy powitanie każdej pory roku. Dzisiaj nadeszła Wiosna, dlatego też ubieramy się do przedszkola w zielone, ubrania. Na zajęciach mówimy o kolorze zielonym, jego symbolice. Na stołówce jemy zielone potrawy.

Powitanie Wiosny jest szczególnie uroczyste. Dzieci przygotowują wiosenne przedstawienie. Po nim wszystkie grupy wychodzą z Marzanną na miasto. Po powrocie kładą Marzannę na leżaczku, gdzie będzie odpoczywała i czekała na przyjście Zimy.

Zobacz zdjęcia:  Witaj Wiosno!

W dniu 8 lutego nasze przedszkolaki przyszły do przedszkola ubrane w piękne stroje karnawałowe. Wśród dziewczynek najwięcej było księżniczek. Chłopcy natomiast przebrani byli za spidermana, ninja, policjantów.

Bal prowadziły panie ze szkółki ruchu i tańca Fantazja. Dzieciom bardzo podobały się bańki, zabawy taneczne a także konkursy w których chętnie brały udział. W połowie balu, przyszedł wyczekiwany przez wszystkich Mikołaj. Po wspólnej zabawie, dzieci zaprosiły gościa do swoich sal. Specjalnie dla niego śpiewały piosenki, recytowały wiersze. W nagrodę za piękne występy, dzieci dostały od Mikołaja  prezenty.

Zobacz zdjęcia:  Bal karnawałowy

Nasze przedszkole dołączyło do akcji Góra Grosza organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu, bądź tworzenie takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

Wspólnie zebraliśmy 263,89 zł.

Dziękujemy!

Zobacz zdjęcia:  Góra Grosza

Gwiazdki najjaśniejszej, choinki najpiękniejszej, prezentów wymarzonych, Świąt Bożego Narodzenia rodzinnie spędzonych, Karnawału szalonego i roku 2019 bardzo udanego!

Życzą: Grono Pedagogiczne i pracownicy Przedszkola Miejskiego nr 1 w Miastku.

W środę, 21 grudnia, odbyło się w naszym przedszkolu wspólne kolędowanie. Pani dyrektor przywitała wszystkich przybyłych gości a także dzieci i nauczycieli przedszkola. Dzieci z grupy V i VI deklamowały wiersze i tańczyły. Dzieci z młodszych grup, przy akompaniamencie fletu, śpiewały kolędy. Wszystkim udzielił się przedświąteczny.

Czytaj więcej: Jasełka

Z okazji zbliżających się Świąt Bożegonarodzenia nasze przedszkolaki, zostały zaproszone na koncert kolęd do Państwowej Szkoły Muzycznej. Dzieci słuchały, pięknych utworów granych na instrumentach muzycznych, przez ich starszych kolegów i koleżanki. Na zakończenie koncertu, wszyscy razem zaśpiewali najbardziej znane kolędy.

Serdecznie dziękujemy i życzymy WESOŁYCH ŚWIĄT!

Czytaj więcej: Koncert kolęd