Do końca września trwa czwarta edycja ogólnopolskiej akcji charytatywnej „KREDKOBRANIE”. Organizatorem zbiórki przyborów szkolnych oraz materiałów plastycznych jest krakowska Fundacja Ignatianum oraz Stowarzyszenie „Korzenie”.

Celem akcji jest pomoc najmłodszemu pokoleniu Polaków mieszkających na Kresach. Zebrane dary trafią na Litwę i Ukrainę – do polskich szkół oraz placówek edukacyjnych, w których uczą się polskie dzieci i młodzież.

Akcja ma pokazać zamieszkującym poza granicami Rzeczypospolitej polskim dzieciom i młodzieży, że ich przyjaciele z „Macierzy” pamiętają o nich i w miarę swoich możliwości chcą im pomóc.

Szczegołowe informacje o KREDKOBRANIU znajdują się na stronie http://www.kredkobranie.pl/