foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
"Szu­kaj własnej dro­gi. Poz­naj siebie, za­nim zechcesz dzieci poz­nać. Zdaj so­bie sprawę z te­go, do cze­go sam jes­teś zdol­ny, za­nim dzieciom poczniesz wyk­reślać zak­res praw i obo­wiązków. Ze wszys­tkich sam jes­teś dziec­kiem, które mu­sisz poz­nać, wycho­wać i wyk­ształcić prze­de wszystkim" Janusz Korczak


W pierwszy piątek pani Wanda Gajlewicz, która jest w naszym przedszkolu logopedą a także pedagogiem bardzo ciekawie i z wieloma szczegółami opowiedziała dzieciom o tym na czym polega jej praca, czyli praca pedagoga. Zachęciła dzieci do tego aby w sytuacjach trudnych emocjonalnie przychodziły do niej po pomoc. Przedszkolaki chętnie z nią rozmawiały opowiadając o swoim troskach.
Zajęcia w bibliotece. Pani Ala pokazała w Internecie zdjęcie Marka Michalaka i w sposób bardzo przystępny opowiedziała dzieciom na czym polega praca Rzecznika Praw Dziecka. Zapewniła, że dba on o to, aby Prawa Dziecka, przestrzegane były w Polsce a także poza granicami naszego kraju.
Trzecie zajęcia w całości przeznaczone były dziecięcym prawom. Dzieci utrwalały informacje dotyczące swoich praw. Podczas zajęć wykonały plakat informujący o Prawach Dziecka i wywiesiły go w korytarzu przedszkola, tak aby każde dziecko i dorosły mógł się z nimi zapoznać.
Kolejne zajęcia i kolejny gość. Tym razem była to Pani psycholog Katarzyna Wolsztyniak-Dróżdż. Pani Kasia rozmawiała z dziećmi o ich prawach i o emocjach z nim związanymi. Dzieci przy pomocy pani psycholog próbowały nazywać swoje emocje.
Dzięki zajęciom w listopadzie dzieci wiedzą się, że mają swoje prawa, usłyszały o tym, że dorośli i inne dzieci muszą przestrzegać tych praw. Dowiedziały się także na czym polega praca pedagoga, psychologa i Rzecznika Praw Dziecka. Zapamiętały, że w sytuacjach trudnych mogą się zwrócić do nich o pomoc.

 


Gości na stronie

Odwiedza nas 114 gości oraz 0 użytkowników.

3.jpg

O przedszkolu

Placówka nosi nazwę - Przedszkole Miejskie nr 1. Jest zlokalizowane na terenie miasta Miastko przy ulicy Koszalinskiej 19. Mieści sie w wolnostojacym dwukondygnacyjnym budynku połaczonych łacznikiem (stara i nowa część).

Przedszkole istnieje od 15 września 1945 roku. Jest placówką publiczną prowadzoną przez Gminę Miastko. Nadzór pedagogiczny sprawuje Pomorski Kurator Oswiaty w Gdansku:


Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 - 16.00, w tym czasie odbywają sie zajęcia planowe i inspirowane przez nauczycieli oraz podejmowane z inicjatywy dzieci.


 

Przedszkole Miejskie nr 1; ul. Koszalińska 19; 77-200 Miastko; NIP: 842-13-31-690; Regon: 770500290; tel./fax. 59 857 25 37; e-mail: przedszkole1@miastko.pl; www.przedszkole1miastko.pl