foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
"Szu­kaj własnej dro­gi. Poz­naj siebie, za­nim zechcesz dzieci poz­nać. Zdaj so­bie sprawę z te­go, do cze­go sam jes­teś zdol­ny, za­nim dzieciom poczniesz wyk­reślać zak­res praw i obo­wiązków. Ze wszys­tkich sam jes­teś dziec­kiem, które mu­sisz poz­nać, wycho­wać i wyk­ształcić prze­de wszystkim" Janusz Korczak

    W pierwszy piątek miesiąca zaproszeni zostali policjanci z Miastka. Rozmawialiśmy na temat bezpieczeństwa dzieci w domu, przedszkolu na placu zabaw. Dzieci dowiedziały się, że policjanci pomogą im w każdej trudnej sytuacji, zapamiętały numer telefonu do policji. Na koniec zajęć wspólnie pokolorowaliśmy rysunek policjanta i samochodu policyjnego. Rysunek jest częścią naszej gazetki o Innowacji.
    Kolejnym naszym gościem był strażak ze Straży Pożarnej z Miastka. Tematem wiodącym było bezpieczeństwo dzieci w różnych sytuacjach, np. ewakuacji z przedszkola, pożaru w domu czy burzy na dworze. Strażak powiedział dzieciom, że gdy wydarzy się jakąś trudna sytuacja to zawsze mogą zadzwonić do Straży Pożarnej i tam otrzymają pomoc. Dzieci utrwaliły numer telefonu do Straży Pożarnej i wspólnie ze strażakiem pokolorowały rysunek strażaka i wozu strażackiego.
    W trzeci piątek miesiąca przyszli do nas na zajęcia policjanci i rozmawialiśmy o tym, że nie można rozmawiać z nieznajomymi, nie można oddalać się z placu zabaw, odchodzić od rodziców ani ufać obcym ludziom.
    Kolejne, ostatnie już zajęcia związane z bezpieczeństwem odbyły się na Posterunku Policji w Miastku. Przedszkolaki zwiedziły Komendę Policji, rozmawiały z policjantami a także wypróbowały samochody policyjne. 
    Na zakończenie zajęć panowie i panie z Policji zostali obdarowani przez dzieci własnoręcznie wykonanymi rysunkami.

 

Gości na stronie

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

8.jpg

O przedszkolu

Placówka nosi nazwę - Przedszkole Miejskie nr 1. Jest zlokalizowane na terenie miasta Miastko przy ulicy Koszalinskiej 19. Mieści sie w wolnostojacym dwukondygnacyjnym budynku połaczonych łacznikiem (stara i nowa część).

Przedszkole istnieje od 15 września 1945 roku. Jest placówką publiczną prowadzoną przez Gminę Miastko. Nadzór pedagogiczny sprawuje Pomorski Kurator Oswiaty w Gdansku:


Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 - 16.00, w tym czasie odbywają sie zajęcia planowe i inspirowane przez nauczycieli oraz podejmowane z inicjatywy dzieci.


 

Przedszkole Miejskie nr 1; ul. Koszalińska 19; 77-200 Miastko; NIP: 842-13-31-690; Regon: 770500290; tel./fax. 59 857 25 37; e-mail: przedszkole1@miastko.pl; www.przedszkole1miastko.pl