foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
"Szu­kaj własnej dro­gi. Poz­naj siebie, za­nim zechcesz dzieci poz­nać. Zdaj so­bie sprawę z te­go, do cze­go sam jes­teś zdol­ny, za­nim dzieciom poczniesz wyk­reślać zak­res praw i obo­wiązków. Ze wszys­tkich sam jes­teś dziec­kiem, które mu­sisz poz­nać, wycho­wać i wyk­ształcić prze­de wszystkim" Janusz Korczak

   Nasze przedszkolaki na pierwszych zajęciach poznały panią Olę, psychologa i dowiedziały się od niej na czym polega jej praca. Miały także możliwość porozmawiania o swoich troskach i problemach.
   Na kolejnych zajęciach dzieci uczyły się rozpoznawać emocje i o nich rozmawiać. Nawet nieśmiałe dzieci otworzyły się dzięki układance, którą przyniosła pani Ola.
   Trzecie zajęcia poświęcone były sytuacją problemowym. Dzieci uczyły się rozwiązywać konflikty na przykładzie własnym a także dzięki historyjkom obrazkowym.
   Na ostatnie zajęcia poszliśmy do Poradni Psychologiczno-pedagogicznej. Przedszkolaki zwiedziły całą placówkę, przywitały się z panią dyrektor, od której dostały słodka niespodziankę a następnie poszły do sali zajęć gdzie mogły bawić się na różnego rodzaju przyrządach.
   Bardzo dziękujemy paniom pracującym w Poradni za ciekawe prowadzone zajęcia i dobrze spędzony czas.

 

Gości na stronie

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

8.jpg

O przedszkolu

Placówka nosi nazwę - Przedszkole Miejskie nr 1. Jest zlokalizowane na terenie miasta Miastko przy ulicy Koszalinskiej 19. Mieści sie w wolnostojacym dwukondygnacyjnym budynku połaczonych łacznikiem (stara i nowa część).

Przedszkole istnieje od 15 września 1945 roku. Jest placówką publiczną prowadzoną przez Gminę Miastko. Nadzór pedagogiczny sprawuje Pomorski Kurator Oswiaty w Gdansku:


Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 - 16.00, w tym czasie odbywają sie zajęcia planowe i inspirowane przez nauczycieli oraz podejmowane z inicjatywy dzieci.


 

Przedszkole Miejskie nr 1; ul. Koszalińska 19; 77-200 Miastko; NIP: 842-13-31-690; Regon: 770500290; tel./fax. 59 857 25 37; e-mail: przedszkole1@miastko.pl; www.przedszkole1miastko.pl