foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
"Szu­kaj własnej dro­gi. Poz­naj siebie, za­nim zechcesz dzieci poz­nać. Zdaj so­bie sprawę z te­go, do cze­go sam jes­teś zdol­ny, za­nim dzieciom poczniesz wyk­reślać zak­res praw i obo­wiązków. Ze wszys­tkich sam jes­teś dziec­kiem, które mu­sisz poz­nać, wycho­wać i wyk­ształcić prze­de wszystkim" Janusz Korczak

   27 lutego 2026 r. w naszym przedszkolu odbyła się audycja umuzykalniająca pt. „Magia dźwięków – Harry Potter”. Spotkanie poprowadziła Agencja Artystyczna Artizma z Koszalina.

   Dzieci wysłuchały utworów z filmu o Harrym Potterze, a także poznały ciekawostki na temat fletu poprzecznego, fagotu oraz keyboardu. Przedszkolaki miały również okazję wcielić się w rolę dyrygenta i samodzielnie poprowadzić muzyków.

Czytaj więcej: Magia dźwięków – Harry Potter

   W dniu 26 lutego 2026 r. w Przedszkolu Miejskim nr 1 w Miastku odbył się konkurs wiedzy o emocjach pt. „Z Emocjami Za Pan Brat”, którego organizatorem była Wioletta Małkiewicz.

  Celem wydarzenia było przede wszystkim rozwijanie inteligencji emocjonalnej dzieci, wzbogacanie ich umiejętności społecznych oraz kształtowanie właściwego sposobu wyrażania emocji.

  Konkurs sprzyjał również współpracy między dziećmi, przełamywaniu tremy w nowych sytuacjach oraz zdobywaniu doświadczeń w mówieniu, słuchaniu innych i byciu słuchanym. Nie zabrakło także wspólnej zabawy i pozytywnych emocji.

Czytaj więcej: Konkurs wiedzy o emocjach

   W dniu 23 lutego 2026 r. nasze przedszkolaki obejrzały przedstawienie teatralne pt. Niezwykła ryba w wykonaniu aktorów z Teatru Eden z Wieliczki.

   Spektakl był pełen humoru, barwnych postaci i ważnych wartości. Dzieci z zaciekawieniem śledziły losy bohaterów, przeżywając wraz z nimi wiele emocji.

  Teatr Eden od lat przygotowuje wartościowe przedstawienia dla dzieci i młodzieży, łącząc dobrą zabawę z przekazywaniem ważnych treści wychowawczych.

   Przedstawienie zostało sfinansowane ze środków Rady Rodziców.

Zobacz zdjęcia: Niezwykła ryba

   W dniu 18 lutego 2026 r. w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia poświęcone bezpieczeństwu w Internecie. Spotkanie zostało zorganizowane z okazji Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI), który co roku przypomina o tym, jak ważne jest odpowiedzialne i bezpieczne korzystanie z nowych technologii.

Czytaj więcej: Dzień bezpiecznego internetu

   W dniu 11 lutego 2025 roku w naszym przedszkolu odbył się teatrzyk pt. „Kraina Lodowcowa”. Przedstawienie zostało zaprezentowane przez Teatr z Uśmiechem z Kraków. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały występ i aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu. Spektakl dostarczył wszystkim wielu radości i pozytywnych emocji.

   „Kraina Lodowcowa” to zimowy, ekologiczny spektakl inspirowany animacją Epoka Lodowcowa. Akcja rozgrywa się w odległej Grenlandia, gdzie topniejące lodowce budzą do życia dawne zwierzęta. Przedstawienie w ciekawy i przystępny sposób porusza temat zmian klimatycznych oraz uczy dzieci troski o środowisko. To pełne humoru widowisko, które jednocześnie bawi i uczy.

   W dniu 16 stycznia 2026 r. w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy w stylu lat 80. Dzieci przyszły w strojach swoich ulubionych bohaterów z bajek, a sala i przedszkole zamieniły się w kolorową scenę z lat 80. Również personel dołączył do zabawy, prezentując swoje fantastyczne przebrania.

   Uroczystość była pełna tańców, śmiechu i muzycznych hitów z dawnych lat, a przy tym przypomniała, że nasze przedszkole obchodzi w tym roku 80-lecie działalności. Bal dostarczył dzieciom mnóstwa radości i niezapomnianych wspomnień, a uśmiechy nie znikały z ich twarzy przez cały dzień

   W dniu 13 stycznia 2026 r. dzieci z naszego przedszkola miały przyjemność uczestniczyć w koncercie kolęd, który odbył się w Państwowej Szkole Muzycznej. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem wysłuchały pięknych utworów w wykonaniu uczniów szkoły muzycznej.

   Wyjście było doskonałą okazją do rozwijania wrażliwości muzycznej dzieci oraz zapoznania ich z instrumentami i atmosferą szkoły artystycznej. Spotkanie dostarczyło wszystkim wielu pozytywnych wrażeń i radości.

   W dniu12 stycznia w naszym przedszkolu odbyła się audycja muzyczna pt. „Kolory w muzyce”, przygotowany przez Agencję Muzyczną Artizma z Koszalina.

   Dzieci miały okazję wysłuchać utworów wykonywanych na skrzypcach, gitarze, puzonie oraz ukulele. Spotkanie dostarczyło przedszkolakom wielu muzycznych wrażeń i było ciekawym doświadczeniem artystycznym.

   Audycja stanowiła ciekawą i atrakcyjną formę edukacji muzycznej dla przedszkolaków.

 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia
składamy najserdeczniejsze życzenia
spokoju, radości oraz rodzinnego ciepła.

Niech ten wyjątkowy czas upłynie
w atmosferze życzliwości i odpoczynku,
a nadchodzący Nowy Rok 2026
przyniesie zdrowie, pomyślność
oraz nadzieję na realizację planów
i spełnienie marzeń.

 

Dyrekcja oraz pracownicy
Przedszkola Miejskiego nr 1 w Miastku

Gości na stronie

Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.

3.jpg

O przedszkolu

Placówka nosi nazwę - Przedszkole Miejskie nr 1. Jest zlokalizowane na terenie miasta Miastko przy ulicy Koszalinskiej 19. Mieści sie w wolnostojacym dwukondygnacyjnym budynku połaczonych łacznikiem (stara i nowa część).

Przedszkole istnieje od 15 września 1945 roku. Jest placówką publiczną prowadzoną przez Gminę Miastko. Nadzór pedagogiczny sprawuje Pomorski Kurator Oswiaty w Gdansku:


Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 - 16.00, w tym czasie odbywają sie zajęcia planowe i inspirowane przez nauczycieli oraz podejmowane z inicjatywy dzieci.


 

Przedszkole Miejskie nr 1; ul. Koszalińska 19; 77-200 Miastko; NIP: 842-13-31-690; Regon: 770500290; tel./fax. 59 857 25 37; e-mail: przedszkole1@miastko.pl; www.przedszkole1miastko.pl